Konferencja pt. "Szpitale - architektura, technologia, ekonomia"

Konferencja pt. odbyła się w dniach 23-24 maja 2004 w Muzeum Architektury we Wrocławiu przy ul. Bernardyńskiej 5.

Głównym organizatorem spotkania był Instytut Medyczny EuroMediCare we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Akademią Ekonomiczną im. Oskara Langego we Wrocławiu. Konferencja odbywała się pod auspicjami Europejskiej Unii Szpitali Prywatnych (l&UEHP - European Union of Independent Hospitals) oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Niepublicznych (OSSN).

Partnerami wspierającymi byli: Getinge Poland, Cadolto Polska Sp. z o. o., CCI Sp. z o.o., konsorcjum firm austriackich Hospitals-Projektentwicklungses.m.b.H oraz firma Johnson&Johnson.
Główni patroni medialni to: Architektura - Murator, Menedżer Zdrowia, Medical Business News (Brog Media Biznesu), a także Architektura&Biznes.

Podstawowym celem konferencji było wskazanie kierunków najbardziej pożądanych zmian w budownictwie szpitalnym, związanych z reformą służby zdrowia w Polsce. W trakcie spotkania zaprezentowane zostały światowe osiągnięcia budownictwa szpitalnego, będące kompilacją zagadnień z zakresu architektury, ekonomii i najnowszych rozwiązań technicznych.

Do udziału w konferencji zaproszonych zostało wielu uznanych architektów z kraju i z zagranicy, m.in. prof. Stephen Verderber - światowej sławy autorytet z zakresu architektury szpitalnej z Tulane University w Nowym Orleanie oraz doświadczeni projektanci jednostek medycznych z Polski: dr arch Romuald Loegler oraz arch Artur Słabiak.

Wśród prelegentów byli również eksperci zajmujący się nowoczesnymi technikami medycznymi oraz ekonomiści i inwestorzy działający w branży usług medycznych.

Uczestnikami spotkania byli: właściciele i menedżerowie szpitali prywatnych i publicznych, architekci, przedstawiciele samorządów odpowiedzialnych za Służbę Zdrowia, firmy wykonawcze oraz parlamentarzyści odpowiedzialni za zmiany w zakresie architektury szpitalnej.