Mamy najlepszych menedżerów

Mamy najlepszych menedżerów

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 25.X. w siedzibie „Rzeczpospolitej”. Dyplomy dla dyrektorów najlepszych szpitali wręczali minister Jarosław Pinkas i dyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, Jerzy Henig. Jeszcze przed ogłoszeniem wyników Jarosław Pinkas w swoim przemówieniu przywołał zdarzenie sprzed kilku tygodni, kiedy to został wezwany do szpitala w Końskich, aby pomóc rozwiązać napiętą sytuację w związku z protestującą załogą. Pinkas pojechał do szpitala, wszedł do gabinetu dyrektora placówki, Wojciecha Przybylskiego i zobaczył zarośniętego, wychudzonego menedżera mówiącego: „Pracuje tu od 18 lat. Jestem dyrektorem tego szpitala, to moje dziecko, całe moje życie. ja je mogę utracić.” Pomimo trudności szpital w Końskich znalazł się w „złotej setce”. Minister Pinkas zauważył, że podczas uroczystości na sali było wiecej takich Przybylskich. To dzięki takim ludziom mamy się czym pochwalić. Mamy najlepszą w Europie służbę zdrowia za najmniejsze pieniądze. Mamy najlepszych menedżerów, ponieważ nikt na świecie przy takich trudnościach nie doprowadziłby do sytuacji, by jego szpital znalazł się wśród stu najlepszych - powiedział Pinkas.

Szczęśliwa trzynastka

W zestawieniu szpitali niepublicznych na pierwszym miejscu znalazło się Centrum Medyczne Damiana Sp. z o.o. - niepubliczny ZOZ w Warszawie, które w tym roku obchodzi trzynaste urodziny. Trzynastka okazała się szczęśliwa. Dzięki zdobyciu 814 punktów Centrum znalazło się na pierwszym miejscu wśród szpitali prywatnych. Rzecznik szpitala, Mariusz Stelmach, przy odbiorze dyplomu podziękował załodze: lekarzom i pielęgniarkom za to, że udało im się ten sukces wspólnie wypracować. Podziękował też dyrektorom wszystkich publicznych placówek służby zdrowia, z którymi Centrum Damiana współpracuje, a współpraca ta przynosi coraz więcej korzyści obu stronom. Stelmach zauważył, że zaciera się podział na placówki publiczne i niepubliczne. - Dzielimy się na placówki bezpieczne, dobre, dobrze zarządzane - dodał z satysfakcją. Drugie miejsce wśród NZOZ-ów zajął EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią we Wrocławiu, który zdobył 802 punkty, a tuz za nim z 799 punktami uplasował się NZOZ Lecznica Dzieci i Dorosłych Szpital im. Mościckiego w Chorzowie. Wszystkie te placówki należą do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Niepublicznych.