XV Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa - „Unieszkodliwianie odpadów medycznych”

12-13 maja 2008 r. - Baranowo k. Poznania

Ogólnopolska Konferencja „Unieszkodliwianie odpadów medycznych” jest cyklicznym spotkaniem specjalistów z branży. Co roku prezentujemy na niej aktualne zagadnienia związane z problematyką odpadów medycznych w jednostkach służby zdrowia.

Celem konferencji "Unieszkodliwianię odpadow mędycznych" jest rozpowszechnianie informacji na temet rozwiązań dotyczących systemów gospodarki odpadami oraz dostępnych w tym zakresie technologii. Tematyka prawidłowego usuwania i unieszkodliwiania odpadów medycznych stanowi aktualnie jeden z istotnych problemów dostrzeganych przez służby sanitarno-epidemiologiczne i ochrony środowiska głównie z uwagi na szczególne ich traktowanie oraz rozproszenie miejsc powstawania tych odpadów.

Podczas tegorocznej edycji chcemy poruszyć także tematykę termomodernizacji szpitali oraz możliwych sposobów finansowania tego rodzaju inwestycji. Zaprezentowane zostaną mozliwości poprawy standardu energetycznego istniejących budynków porzez instalację odnawialnych źrodeł energii oraz przykłady szpitali, które takie rozwiązania zastosowały.

Uczesnikami Konferencji będą przede wszystkim przedstawiciele jednostek służby zdrowia.

więcej informacji:

Strona www konferencji