Podsumowanie po Konferencji Nowoczesna Placówka Medyczna

W dniu 19 czerwca 2012 r. juz po raz trzeci odbyła się konferencja poświęcona nowoczesnym rozwiązaniom wykorzystywanych w Zakładach Diagnostyki Obrazowej. Spotaknie odbyło sie pod patronatem honorowym: Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Niepublicznych Szpitali Samorządowych, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia oraz Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Centrum Bankowo – Finansowe "Nowy Świat" w swoich progach gościło następujące firmy: Hitachi Data Systems, Microtech International, TMS Sp. z o.o. (Brązowi Sponsorzy konferencji), EMD Polska, FUJIFILM Europe GmbH (Sp. z o.o.), PW Marku Medical, Sagittario Sp. z o.o. (Firmy Uczestniczące), Patronów medialnych oraz niezależnych ekspertów, a także uczestników reprezentujących kadrę menadżerską placówej Ochrony Zdrowia, a w tym: Kierowników Zakładów Diagnostyki Obrazowe, Kierowników Działów IT i Kierowników Działów Zamówień.

Podczas spotkania, zgromadzeni mieli okazję wysłuchać interesujących wykładów poprowadzonych przez wybitnych spacjalistów.

Konferencje rozpoczął wykład inauguracyjny pod tytułem "Dopre praktyki IT w diagnostyce obrazowej na przykładzie Centrum Medycznego ENEL-MED" poprowadzony przez Pana Pawła Meller, Koordynatora Systemów Medycznych Centrum Medyczengo ENEL-MED

Najwiekszym uznaniem wśród uczestników cieszył się wykład Pana Tomasza Jangas z firmy Hitachi Data Systems, odnośnie "Hitachi Clinical Repository – konsolidacja, przechowywanie i udostępnianie informacji z różnych aplikacji w obrębie jednej platformy".

Prezentacje kończącą konferencję poprowadził dr. n. med. Jan Świątkowski, który przedstawił wykład na temat "Radiologia narządowa czy radiologia technik diagnostycznych?"

Po każdej prezentacji uczestnicy konferencji bardzo żywo włączali się do dyskusji, na temat zaprezentowanego wykładu.