Program Zwalczania Grypy

Zapraszamy Państwa do wypełnienia Testu Wiedzy o Grypie oraz udziału w akcji "Placówka Medyczna - Partner Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy".

Celem akcji i konkursu „Placówka Medyczna – Partner Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy” jest promocja szczepień przeciw grypie wśród pracowników sektora ochrony zdrowia, tym samym, podwyższenie poziomu wyszczepialności w tej grupie. Pozwoli to m.in. na wzrost bezpieczeństwa pacjentów oraz personelu medycznego poprzez ograniczenie transmisji wirusa pomiędzy tymi grupami. Aby wziąć udział w akcji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy udostępniony w wersji elektronicznej na stronie www.opzg.pl. Rejestracja trwa do 30 listopada 2014 roku. Następnie do 15 grudnia 2014 r. na stronie www.opzg.pl należy zaraportować liczbę pracowników zaszczepionych przeciwko grypie. W II edycji akcji „Placówka Medyczna – Partner Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy” przyznawane będą tytuły Liderów, Super Liderów, Szpitali Partnerskich i Szpitali Wiodących. Wśród placówek, które włączą się do akcji, firma Kaspersky Lab Polska, rozlosuje 50 pakietów oprogramowania antywirusowego. Natomiast wśród nadesłanych prac konkursowych Jury wybierze trzech zwycięzców, którzy otrzymają sprzęt medyczny.

Ogólnopolski Test Wiedzy o Grypie ma charakter edukacyjny i jest skierowany do wszystkich grup docelowych, dzięki którym możliwe będzie ograniczenie zdrowotnych, społecznych oraz ekonomicznych skutków zakażeń wirusów grypy oraz jej powikłań – pracowników sektora ochrony zdrowia, pracodawców, samorządowców oraz ogółu populacji. Projekt odbędzie się w formie badania ankietowego, testu wiedzy na temat wirusa grypy, epidemiologii, choroby oraz powikłań pogrypowych, profilaktyki zachorowań i leczenia. Dodatkowo, pracodawcy i samorządowcy będą mieli możliwość odpowiedzi na pytania związane z organizacją akcji szczepień w przedsiębiorstwie oraz przygotowaniem i realizacją samorządowych programów zdrowotnych. Wyniki badania zostaną opublikowane w formie raportu, przygotowanego przez Radę Naukową Instytutu Oświaty Zdrowotnej Fundacji Haliny Osińskiej. Zapraszamy do udziału w teście: www.mp.pl/opzg/test-wiedzy-o-grypie-lekarze  www.mp.pl/opzg/test-wiedzy-o-grypie-pracodawcy

Projekt został objęty patronatem Pracodawców RP.