Klinika Medica otwiera Suchy Dwór

Clinica Medica Sp. z o.o. z dniem 1 września otworzyła kolejną Przychodnię oraz Dzienny Oddział Opieki Geriatrycznej w Suchym Dworze. Placówka znajduje się w nowo wybudowanym obiekcie. Oferuje usługi medyczne z zakresu chirurgii, interny, kardiologii, laryngologii, pediatrii, ultrasonografii oraz diagnostyki laboratoryjnej/EKG. Ponadto od 1 października 2014 roku świadczona będzie Podstawowa Opieka Zdrowotna w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia (pediatra, internista, laboratorium, punkt szczepień). Dzienny Oddział Opieki Geriatrycznej Clinica Medica to miejsce dedykowane osobom starszym z chorobami poznawczymi (np. Alzheimer) oraz przewlekłymi i wymagającymi rehabilitacji. Całodzienne zajęcia, opieka oraz wyżywienie to usługa, której poszukuje dla swoich rodziców coraz więcej aktywnych zawodowo osób. Zasada funkcjonowania oddziału jest bardzo podobna do funkcjonowania przedszkola. Nasi podopieczni mają zorganizowany dzień – prowadzone są zajęcia gimnastyczne, ruchowe, taneczne i rehabilitacyjne. Ważnym aspektem jest walka z samotnością i wykluczeniem społecznym poprzez umożliwienie pracy i współpracy z innymi podopiecznymi. Oddział sprawuje opiekę nad pacjentami w godzinach 7:30 – 17:00 i zapewnia obecność lekarza, pielęgniarki, fizjoterapeuty oraz opiekuna medycznego. Opłata za pobyt jest zależna od ilości godzin spędzonych w oddziale i regulowana stosowną umową.

Link do strony